طراحی پورتال | طراحی پرتال

طراحی پورتال | طراحی پرتال

طراحی پرتال سازمانها و ادارات طراحی پرتال آژانس مسافرتیطراحی پرتال آژانس املاک
طراحی پرتال مراکز تجاریطراحی پرتال مراکز علمیطراحی پرتال مناقصات
طراحی پرتال مدارسطراحی پرتال پژوهشگاه هاطراحی پرتال شرکتها

مشکل طراحی پرتال و طراحی سایت های دینامیک
چکیده مقاله:اما مشکل چیست؟ برای ساخته شدن این صفحات باید متغیرهایی انتخاب شوند و سپس دکمه ای فشرده شود. مشکل هم د ر همین جا نهفته است: اسپاید رها توانایی انتخاب این گزینه ها را ندارند و لذا صفحه ای ساخته نمی شود که آنرا بخوانند....


کلید واژگان:

منابع:

اما مشکل چیست؟
برای طراحی سایت دینامیک باید متغیرهایی انتخاب شوند و سپس دکمه ای فشرده شود. مشکل هم د ر همین جا نهفته است: اسپاید رها توانایی انتخاب این گزینه ها را ندارند و لذا صفحه ای ساخته نمی شود که آنرا بخوانند.
آد رس اینگونه صفحات وب اغلب دارای علامت سوال (?) است. همینطور وجود علامتهای % ، = ، +، $ یا & د ر یک آد رس می تواند بیانگر داینامیک بودن آن باشد. به تمام آنچه که بعد از علامت سوال می آید Query String گفته می شود.
بسیاری از موتورهای جستجوگر امکان دسترسی به صفحات وب دینامیک را ندارند زیرا توانایی فراهم کردن متغیرهای لازم برای ساخته شدن آن صفحات را ندارند. این عدم توانایی موتورهای جستجوگر، مفهوم وب پنهان را برجسته تر می کند. د ر واقع بسیاری از اطلاعات وب که گفته می شود د ر حدود 60 د رصد است از طریق موتورهای جستجوگر قابل دسترسی نیست. لذا به هنگام جستجوی اطلاعات، ضروری است که کاربران ابتدا به کمک موتورهای جستجوگر، وب های پنهان موجود را شناسایی نموده، سپس با مراجعه به آنها به جستجوی اطلاعات مورد نیاز خود بپردازند.

آیا اگر مستقیما به صفحات داینامیک لینک داده شود، آیا موتورهای جستجوگر این صفحات را می خوانند؟
موتور جستجوگر به هنگام رسیدن به علامت سوال و دیگر علامتها، پرچم زرد احتیاط را بالا می برد. اما چرا احتیاط؟
 
دلایلی که موتورهای جستجوگر با این گونه آد رسها با احتیاط برخورد می کنند، عبارتند از:

• جلوگیری از بایگانی شدن محتوای یکسان
د ر طراحی پورتال های داینامیک اغلب اتفاق می افتد که محتوایی مشخص، آد رسهای متفاوتی داشته باشد. کاربران نیز دوست ندارند، صفحاتی با محتوایی یکسان د ر نتایج جستجو نمایش داده شوند لذا موتورهای جستجوگر برای جلوگیری از این مورد به هنگام برخورد به علامت سوال، احتیاط پیشه می کنند. موتورهای جستجو، د ر واقع تا قبل از علامت سوال را بایگانی می کنند که آد رس صفحه ای مشخص خواهد بود هر چند که تمام کارکترهای بعد از علامت سوال د ر آن حذف شده است. طراحی سایتهایی که از Session ID د ر آد رسهای صفحات خود بهره می گیرند نیز این مشکل را دارند.

• موتورهای جستجوگر می خواهند نتایج دقیقی را ارایه دهند
موتورهای جستجوگر، پایگاه داده خود را د ر بازه زمانی مشخصی که معمولا چهار تا هشت هفته است، به روز رسانی می کنند. لذا اتفاق می افتد که محتوای صفحه ای بعد از اینکه توسط موتور جستجوگر بایگانی شد، تغییر یابد. د ر صفحات وب استاتیک محتوای جدید معمولا مرتبط با محتوای قدیم همان صفحه است. اما د ر صفحات وب دینامیک اینگونه نیست.

فرض کنید یک طراحی پورتال فروش کتاب د ر ماه رمضان، کتاب پیشنهادی ماه به کاربران را یک کتاب مذهبی قرار داده است. بعد از اینکه ماه رمضان سپری شود کتاب پیشنهادی ماه طراحی پورتال تغییر می کند و یک رمان جای آن قرار می گیرد. حال اگر موتور جستجوگر این صفحه دینامیک را د ر ماه رمضان بایگانی کند و بعد از ماه رمضان برای به روز رسانی محتوای جدید آن صفحه مراجعه نکند، کاربرانی را روانه صفحه می کند که کتاب مذهبی را جستجو می کنند د ر حالیکه د ر آن صفحه کتاب رمانی معرفی شده است.

با بایگانی نکردن برخی از صفحات دینامیک، موتورهای جستجوگر از تکرار مواردی مشابه پیشگیری می کنند.

• جلوگیری از گیر افتادن د ر پایگاه داده ای خاص
ممکن است با بایگانی شده صفحه ای از یک طراحی پورتال ، صفحات بی نهایت دیگری به اسپاید ر موتور جستجوگر خورانده شود که منجر به از کار افتادن اسپاید ر یا اتلاف وقت آن می شود. این حالت زمانی اتفاق می افتد که حلقه ها د ر برنامه نویسی طراحی سایت بسته نشوند (حلقه های if یا while).
 
د ر حال حاضر بسیاری از موتورهای جستجوگر مشکلی با صفحاتی که تنها دارای یک پارامتر د ر آد رس خود هستند، ندارند.
اما زمانیکه پارامترهای یک آد رس چندین مورد می شود، برای موتور جستجوگر تشخیص اینکه آیا آد رس مورد نظر محتوایی غیر تکراری و منحصر بفرد را ارایه می دهد، سخت تر می شود.
د ر یک آد رس دینامیک می توان یک صفحه را با چندین پارامتر که از هم به کمک & جدا شده اند، نمایش داد. د ر آد رس زیر که دو پارامتر دارد موتور جستجوگر راهی برای تشخیص اینکه کدام پارامتر یک صفحه جدید را نشان می دهد و کدام پارامتر تنها برای مقاصدی دیگری از قبیل دسته بندی اطلاعات و ... به کار رفته است، ندارد:

www.mysite.com/products.asp?no=20&cat=app

بنابراین یک راه مناسب برای  طراحی پورتال هایی داینامیک که مشکلات کمتری با موتورهای جستجوگر دارند، کاهش دادن تعداد پارامترهایی است که د ر آد رسها به کار می روند. راههای دیگر استفاده از صفحات اطلاعاتی، طراحی نسخه ای از صفحات مهم دینامیک به صورت استاتیک، اصلاح کاراکترهای آد رسهای صفحات و حضور د ر نتایج جستجو به کمک روشهایی مانند PFI یا PPC است.

امروزه مقوله بهینه سازی طراحی سایتهای فروشگاهی که عمدتا به صورت دینامیک هستند، بسیار جدی است زیرا اگر این طراحی پورتال ها نتوانند بینندگان قابل ملاحظه ای از موتورهای جستجوگر کسب کنند، فروش آنها به میزان زیادی کاهش می یابد.
تعداد بازدید: 14082
تعداد دریافت فایل مقاله :طراحی پرتال
طراحی انواع پورتال
طراحی مالتی مدیا
طراحی انواع سی دی مولتی مدیا
میزبانی وب
Cloud Hosting
افزایش رتبه سایت
بهینه سازی سایت و افزایش ترافیک
سرورهای اختصاصی
Dedicate, VPS, VDS Servers

مقالات پر بازدید
 
آمار سایت
کاربران حاضر:16
تعداد بازدید:14,083


Arana Network all rights reserved © 2007-2015
cartier love bracelet replica, cartier love bracelet replica, christian louboutin replica, christian louboutin replica, cartier love bracelet replica, christian louboutin replica,